Nilüfer Özkan Budak
Çocuk-Ergen Psikologu ve Oyun Terapisti olarak, çocuklar ve aileleriyle çalışan Uzman Psikolog Nilüfer ÖZKAN BUDAK, Türkiye’de derece yaparak tam burslu olarak kazandığı İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Gelişim Nörolojisi yüksek lisans programını bitirerek uzmanlığını almıştır. Yüksek lisans tezini, Prof. Dr. Mine Çalışkan danışmanlığında Üstün yetenekli (zekâlı) çocukların sosyal becerilerinin incelenmesi üzerine yapmıştır. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon Eğitimi almıştır. İstanbul Çapa Tıp Fakültesi ve İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanelerinin Çocuk ve Ergen Psikiyatri ve Nöroloji kliniklerinde alanında uzman doktorların eğitimleri eşliğinde hastane içi klinik uygulamalarda bulunmuştur.
 
Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi sırasında çeşitli kurumlarda sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gönüllü ve profesyonel hizmetler vermiştir. Metin Sabancı Spastik Çocuklar Merkezi’nde farklı gelişen çocuk, ergen ve aileleriyle çalışmıştır.  Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kadın psikoz servisinde klinik stajını tamamlamıştır. AURA Psikoterapi, Sanatla Tedavi ve Eğitim Merkezinde Alternatif Gelişim Projesi (AGP) kapsamında otistik ve psikotik çocuk ve yetişkinlerle uzman psikologların süpervizyonu altında gönüllü olarak çalışmalar yapmıştır. 
 
Çevre Koleji ve Anabilim Eğitim Kurumlarında okul psikologu olarak çocukların gelişimlerini takip etmiş,  ailelerine eğitim ve danışmanlık hizmeti vermiştir.
 
Çocuklar ve aileleriyle çalışma alanında Prof. Dr. Carol Norton ve Prof. Dr. Byron Norton tarafından verilen “Deneyimsel Oyun Terapisi” eğitimini,
Reyhana Saadet’in “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” eğitimini, Dışa Vurumcu Oyun Terapi Yöntemlerinden Sanat Terapisi, Kum Terapisi ve Kukla Terapisi eğitimlerini tamamlamıştır. 
 
Doç. Dr. Serap Özer tarafından verilen “Çocuklarla Bilişsel Davranış Terapisi Eğitimi”ni,
Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamalarını içeren ve Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından düzenlenen “Kaygı Bozuklukları, Travma Sonrası Stres Bozukluğu ve Depresyon, Obsesif- Kompülsif Bozukluklar ve Yeme Bozukluğu, Somataform Bozukluklar, Öfke Yönetimi ve Uyku Bozuklukları” eğitimlerini,
Çocuk patolojisi alanında, Maltepe Üniversitesi’nden “Çocuklarla Çalışma Eğitimi” ve “Çocuk Testleri Eğitimi” ni,
Mert Akcanbaş tarafından verilen “Temel Psikofarmakoloji Eğitimini” ve “Travma ve Stresör Bağlantılı Bozukluklar” eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlamıştır.
Harville Hendrix Yönetiminde “İmago Çift Terapisi” eğitimini almış ve bu eğitimini ebeveynlerle çalışmalarda kullanmaktadır.
Türk Psikologlar Derneği tarafından düzenlenen WISC-R ve  WISC 4 Çocuklar için Zeka Testi kursuna katılmış,  testleri uygulama hak ve yetkinliğine sahiptir.
Çocuk, ergen ve yetişkinlerde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) tanısında kullanılan “MOXO Online Sürekli Performans Testi” uygulayabilmektedir.
 
Alanda güncel olarak kullanılan çocuk, ergen ve yetişkin kişilik, gelişim ve zekâ testlerinin uygulama hak ve yetkinliğine sahiptir. Türk Psikologlar Derneği ve Çocuk Ergen Psikolojik Eğitimler Derneği üyesidir. Aktif olarak çeşitli dergilere makale yazmakta, çocuklara, ailelere ve öğretmenlere yönelik seminerler vermektedir.
 
Adım Psikoloji Dil ve Konuşma Merkezi bünyesinde 2013 yılından günümüze çocuk-ergen psikologu ve oyun terapisti olarak çalışmaktadır.
 
Çalışma Alan ve Konuları
0-6 Yaş Gelişimsel Değerlendirme ve Çocuklarda Gelişim Problemleri,
Üstün Zekalı Çocuklar ve Problemleri,
Sosyal Beceri Yetersizliği,
Özgüven,
Sosyal Fobi ve Korkular
Okula Uyum Süreci- Okul Fobisi
Aile İçi İletişim (Anne-Baba-Çocuk Üçgeni)
Davranış Problemleri,
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozuklukları
Yeme Bozuklukları ve Beslenme Problemleri
Kaygı Bozuklukları
Çocuklarda Takıntı
Tuvalet Eğitimi, Alt Islatma ve Dışkı Kaçırma
Travma ve Yas Süreciyle Baş etme
Depresyon
Obsesif- Kompülsif Bozukluklar
Somataform Bozukluklar,
Öfke Yönetimi,
Boşanma ve Çocuk
Tırnak Yeme / Parmak Emme
Kekemelik,
Uyku Bozuklukları,
Öğrenme Güçlüğü ve Okul Başarısızlığı
Obsesif Kompulsif Bozukluk,
Ergenlik Problemleri,
Sınav Kaygısı ve Ders Çalışma,
Yetenek ve İlgiye Göre Mesleki Rehberlik,
İnternet, Telefon ve Oyun Bağımlılığı
 
Uygulayabildiği Testler:
 
Zeka Testleri:
Wechsler Çocuklar için Zeka Testi (WISC-4)
Porteus Labirentleri Testi,
Catell 2-A ve 3-A Zeka Testı,
Goodenough Harris Testi,
 
Gelişim Testleri:
Denver II Gelişimsel Tarama Testi
Agte (Ankara Gelişim Tarama Envanteri),
Gessell Gelişim Figürlerı Testi,
 
Dikkat Testleri:
MOXO: Dikkat Eksikliği - Hiperaktivite Testi
 
Nöropsikolojik Testler:
Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi,
Benton Görsel Bellek Testi,
Sözel Bellek Süreçleri Testi,
Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi,
California Sözel Öğrenme Testi,
 
Kişilik Testleri:
16 PF Kişilik Envanteri
Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi ,
Bir İnsan Çiz Testi
 
Okul Olgunluğu Testleri:
Frostig 1 ve  Frostig 2 Gelişimsel-Görsel Algılama Testi,
Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
K-BİT
 
Hakkında yazılan tavsiyeleri okumak ve tavsiye yazmak isterseniz aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. 
http://www.tavsiyeediyorum.com/psikolog_23273_nilufer_ozkanbudak.htm
 
 
 
İnönü Cad. Gül Apt. No:3 D:3 Kozyatağı / İstanbul
0216 386 70 92