Merve Kevser Ceyhun

 

Derece ile kazandığı Boğaziçi Üniversitesi’nde Psikoloji ve İngiliz Edebiyatı bölümlerini birlikte tamamlamış ve çift anadal programından yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Daha sonra eğitimini Doğuş Üniversitesi’nde Klinik psikoloji alanında sürdürmüştür. Klinik psikoloji master programını 322 saat canlı süpervizyon ve “Çocuklarda Karşıt Gelme Bozukluğu (ODD)” alanında yazdığı tezini tamamlayarak birincilikle bitirmiştir. Stajını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi erkek psikoz bölümünde tamamlamıştır. Öğrenimi boyunca birçok gönüllü projede görev almış, Çocuk Esirgeme Kurumu’nda gönüllü olarak çalışmıştır.

Doç. Dr. Serap Özer’in ekibiyle birlikte “Kızma Birader: Öfke ile Başa Çıkma Kitabı” adlı kitabın Türkiye adaptasyonunu yapmıştır. Daha sonra televizyon kanalında içerik danışmanlığı yapmış, anaokullarına danışmanlık hizmeti vermiş, bir dönem çocuk doktoru ve diyetisyenden oluşan bir ekiple koruyucu hizmetlerde görev almıştır. Takip eden dönemde çocuk psikiyatristleri ile ağır seyreden vakalarla çalışmıştır. Kadın koordinasyon merkezinde çocuk, ergen ve kadınlara uzun süre terapi hizmeti vermiştir. Belediyelerde ve okullarda çok sayıda seminer düzenlemiştir.  Çalıştığı kurumlarda da yetişkinlerle ebeveyn eğitimleri; ergenlerle ve çocuklarla özgüven, sosyal kaygı, internet bağımlılığı grupları yürütmüştür. Dil ve konuşma terapisi alanında ise kekemelikte sosyal kaygı ile çalışmıştır.

Yetişkin patolojisi alanında; Prof. Kadir Özer’den “Bilişsel Varoluş Terapi” eğitimi ve süpervizyonu ile “Rorschach bütünleyici sistem” eğitimini yüksek lisansı süresince en kapsamlı şekilde almış ve başarıyla tamamlamıştır. Dr. Harville Hendrix ‘den "İmago Çift Terapisi" eğitimi almıştır.                                    Çocuk patolojisi alanında ise Maltepe Üniversitesi’nden “Çocuklarla Çalışma Eğitimi” ve Doç. Dr. Serap Özer’den “Çocuklarla Bilişsel Davranış Terapisi” eğitimlerini almıştır. “Sobece” çocuklar için sosyal beceri eğitimini tamamlamış ve sertifikalı uygulayıcısı olma hakkı kazanmıştır. Bunların yanında çocuklar için “Çözüm Odaklı Terapi”, “Terapide Etik Sınırlar”, “Çocuk Gelişimi Eğitimi”, “Çocuk Ruh Sağlığı ve Tedavileri”, “Dikkati Geliştirme Programı”, “Yaratıcı Drama”, “Öğrenci Koçluğu” gibi eğitimlerle çocuk çalışmalarını devam ettirmiştir.  Okul öncesi çocuklar için oldukça başarılı sonuçları olan “Filial Terapi” (oyun terapisi) eğitiminin ve süpervizyonunu ise Doç. Dr. Volker Thomas’tan almıştır.

Çocuk ve yetişkin alanında kullanılan testlerin uygulama hak ve sertifikalarına sahiptir. Türk Psikologlar Derneği ve Çocuk Ergen Psikolojik Eğitimler Derneği üyesidir.  Aile Sosyal Bakanlığı’nın sertifikalı aile eğitmenidir. Mezuniyetinden bu yana özel danışmanlık merkezlerinde danışanlarını takip etmektedir. Şu anda Adım Dil ve Konuşma Merkezi çatısı altında yoğun olarak çocuk ve ergenlerle çalışmakta ailelerine danışmanlık vermektedir.

 

 

 

 

 

 

 
Göztepe Mah. Dr.Rıfat Paşa Sk. Sadık Bey Ap. No:27 K:12 D:12 Göztepe İstanbul
0216 386 70 92