Hatice Cebeci Tez

      1996-1997 Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans programını tamamlamıştır.

      1997-2001 Esentepe ilköğretim okulunda sınıf öğretmenliği ile eş zamanlı olarak ortaokul seviyesinde Türkçe öğretmenliği yapmıştır. 2001- 2006 Avusturya Liseliler Vakfı Özel Alev Okulları’nda sınıf öğretmenliği ve eğitim koordinatörlüğü yapmıştır.  2006- 2008 Özel Terakki Vakfı Okulları’nda sınıf öğretmenliği ve  bireysel eğitim koordinatörlüğünü eş zamanlı olarak yürütmüştür. 2008-2019 Özel Hisar Okulları’nda  bireysel eğitim uzmanı olarak görev yapmıştır.

      2004 – 2008 yılları arasında “Öğrenme güçlüğü olan çocuklara yönelik eğitim ve öğrenim programları oluşturma” başlığı altında Doç. Dr. Tamer Ergin’den, 2009’da Prof. Dr Oya Güngörmüş’den süpervizyonluk almıştır. Doç.Dr. Nevin Dölek’den  2 yıl    “Etkili iletişim” eğitimi almıştır. Meslek hayatı boyunca Prof. Dr Ziya Selçuk, Prof.Dr. Yankı Yazgan ,Prof. Dr. Üstün Dökmen, Prof Dr Doğan Cüceloğlu gibi  hocaların eğitimlerine katılmıştır.

      “PASS Bilişsel Müdahale Programı” eğitimi, “Klinik Özgül Öğrenme Güçlüğü Ölçme ve Değerlendirme” eğitimi, “Çalışma Belleği Testi” eğitimi, “Hızlı İsimlendirme Testi” eğitimi, “Torrance Yaratıcılık Testi” eğitimi, “GEMS çalıştayları”, “Discover Yourself-Increase Student Achievement Through Understanding”, “Learning Styles UbD Training”, “Üstün Yetenekli Çocuklara Ebeveynlik”, “Uluslararası Okul Ruh Sağlığı Sempozyumları” aldığı  eğitimlerin bazılarıdır. İstanbul Üniversitesi’nin düzenlenen “Ulusal Üstün Zekalı ve Yeteneklilerin Eğitimi Kongreleri”ne katılmıştır. Yeditepe Üniversitesi’nde “AC-Association For Coaching – Uluslar arası Eğitim ve öğrenci Koçluğu”, “Eğitim Danışmanlığı”, “Hafıza Teknikleri Eğitmenliği” programlarını tamamlamıştır.

      Sabancı Üniversitesi’nde “ Öğrenme Güçlüğü Olan Öğrencilere Yönelik Akademik Etkinlikler”, Öğretmen sempozyumlarında “Üstün zekalı ve yetenekli Öğrencilere Yönelik Etkinlikler”, Boğaziçi Üniversitesi’nde “Öğrenme Güçlüğü ve Farklılaştırılmış Öğretim” konulu atölye çalışmaları yapmıştır.

Kendisine ait İlkokul 3. Sınıflara yönelik “Sihirli Kalem" (Nomos Ktap) adlı bir ders kitabı yayınlanmıştır.

 

Uyguladığı testler:

·      Özgül Öğrenme Güçlüğü Ölçme ve Değerlendirme Eğitimi

·      Çalışma Belleği Testi

·      Hızlı İsimlendirme Testi

·      Torrance Yaratıcılık Testi

 

Göztepe Mah. Dr.Rıfat Paşa Sk. Sadık Bey Ap. No:27 K:12 D:12 Göztepe İstanbul
0216 386 70 92