Alev Akal

Uzm. Psikolog Alev Akal 1984 yılında İstanbul'da doğmuştur. 2003 ve 2007 yılları arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümünden Üstün Onur Belgesi ile mezun olmuş ve bölüm üçüncüsü olmuştur. Üniversiteden mezun olurken hazırladığı bitirme projesinin konusu “Sınav Kaygısının Üniversite Adayı Ergenlerde İncelenmesi” dir. 

2007 yılında Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans Eğitimine başlamıştır ve Adli, Klinik dersleri bir arada almıştır. “Üniversite Öğrencilerinde Sosyal Destek ve Öfke İfade Biçimlerinin İncelenmesi” adlı yüksek lisans tezi ile eğitimimi başarılı bir şekilde tamamlamıştır. 

2009 yılında Deneyimsel  Oyun Terapisi eğitimini Byron Norton ve Carol Norton’dan almıştır ve bu süreci de başarıyla tamamlamıştır. 

2009-2010 yılları arasında PREP Derneği ve Vizyon Psikiyatri öncülüğünde orjinali Family Education, Family Connection Materials isimli eğitimlerin Türkçe’ ye uyarlama çalışmasına katılmıştır ve yarı zamanlı stajyer olarak çalışmıştır.

2011 yılında Marmara Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimimi tamamlamış bu esnada eş zamanlı olarak pek çok yerde farklı yaş grupları ile değişik çalışmalar yapmıştır. 

2007 yılından beri Prof. Dr. Mehmet Sungur’un kurduğu KDT Derneği’nden aldığı Bilişsel ve Kognitif Davranışçı Terapi eğitimlerini ve süpervizyon çalışmalarını tamamlamış ve EABCT onaylı 450 saatlik terapist ünvanını almıştır. Yine aynı dernekten Çocuk ve Ergenler için 200 saatlik eğitim ve süpervizyonlarını tamamlamıştır. Bu eğitimlerin yanı sıra Uzm. Psikolog Nevin Dölek’ten aldığı Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Psikoterapik kartlar eğitimlerini ve Uzm. Dr. Psikiyatr Alp Karaosmanoğlu’ndan aldığı 54 saatlik Şema Terapi eğitimlerini de başarı ile tamamlamıştır.2019 yılında ise Çocuk ve Ergenlerde Şema Terapi Eğitimini Christof Loose’dan almıştır, çeşitli eğitim ve seminerlere katılmakta devam etmektedir. EMDR terapisi eğitim ve süpervizyonlarına da başlamış olup bu konuda da pek çok eğitim ve seminere katılmaktadır.

 

Uzman Klinik Psikolog Alev Akal, 2008 yılından beri aktif danışan görme deneyimi ve çeşitli okullarda yaptığı çalışmalar ile geçen süre içerisinde çok çeşitli vakalar görmüştür, aile seminerleri ve aile görüşmeleri yapmıştır.  Şu anda aktif olarak danışan görmekte ve çeşitli psikolojik danışmanlık, psikoterapi merkezlerinde özellikle çocuk ve ergenler ile test uygulamaları, bireysel görüşmeleri, aile görüşmeleri ve seminerleri devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilmekte, yurt içi ve yurt dışı pek çok kongre ve seminere katılmıştır. 

 

Çalışma Alanları çocuklarda dikkat ve öğrenme, sosyal beceriler, sosyal, bilişsel ve duygusal sorunlar ve üstün zekalı çocuklardır. Ayrıca pek çok zeka, dikkat ve gelişim testlerini uygulayabilmektedir. Kullandığı testler arasında WISC4, WISC-R Zeka Testi, Standford Binet Zeka Testi, CAS, Bier Cümle Tamamlama, Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi, TAT, CAT, Frostig Görsel Algılama Testi, K-BIT, Gestalt Bender vb bulunmaktadır.

Üye olduğu dernekler Türk Psikologlar Derneği (TPD), Kognitif Davranış Terapileri Derneği(KDTD), ÇATED (Çift ve Aile Terapileri Derneği) dir.

 

Uzmanımız hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki linklerden bilgilere ulaşabilirsiniz. 

 

https://www.tavsiyeediyorum.com/psikolog_19360_alev_akal.htm

mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

instagram: uzm.psikologalevakal

 

 
 
 

 
 
 
 
 
Göztepe Mah. Dr.Rıfat Paşa Sk. Sadık Bey Ap. No:27 K:12 D:12 Göztepe İstanbul
0216 386 70 92