Esra Ayvalı Çetin

                                                                                                        

İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden başarı bursu (%100) kazanarak, bölüm birincisi olarak lisans derecesini almıştır. Lisans bitirme tezini Doç. Dr. Sevda Bulduk danışmanlığında; "Düzensiz Çalışma Saatlerinin Tükenmişlik Düzeyine Etkisi" üzerine yapmıştır. Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Master Programına lisans derece bursu kazanarak girmiş, Prof. Dr. Sultan Tarlacı danışmanlığında, "Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tanılı Çocuklarda Fosfatidilserinin Etkisinin Araştırılması" konusunda tez çalışmasını tamamlayarak yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur.

Lisans eğitimi sırasında Canan Ersoy Çocuk Evleri, Çapa Tıp Fakültesi, Afyonkarahisar Adalet Sarayı, Adım Psikoloji Dil ve Konuşma Merkezi, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Florence Nightingale Hastaneleri'nde gönüllü olarak staj ve gözlem çalışmalarına katılmıştır. Yüksek lisans eğitimi sırasında ise, NP Beyin Hastanesi'nde klinik stajını başarıyla tamamlamıştır.

Çocuk ve Ergen Psikolojik Eğitimler Derneği ve Maltepe Üniversitesi Uzman Psikolog Çağla Tuğba Dortluoğlu tarafından verilen "Çocuklarla Çalışma Eğitimi" ve "Çocuk Testleri Eğitimi" tamamlamıştır. Doç. Dr. Serap Özer tarafından verilen "Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi" eğitimini almıştır. 2015-2016 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından verilen "Aile Danışmanlığı" (450 saat) eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Yrd. Doç. Dr. Pınar Dursun tarafından verilen "Listening Fitness (LIFT) Eğitimi" almıştır. Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek tarafından verilen "Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı Eğitimi" almıştır. Prof. Dr. Carol Norton ve Prof. Dr. Byron Norton tarafından Family Psychological Services (FPS) tarafından onaylı "Deneyimsel Oyun Terapisi I. Düzey Eğitimini" tamamlamıştır. Apamer Aktüel Psikolojik Araştırmalar Merkezi Uzm. Dr. Hülya Bingöl Çağlayan tarafından verilen "Attentioner DEHB Uygulayıcı Eğitimi" almıştır.

Üye olduğu dernekler; Türk Psikologlar Derneği ve Çocuk ve Ergen Psikolojik Eğitimler Derneğidir.

Afyonkarahisar BLC Dikkat ve Algı Geliştirme Merkezi bünyesinde Listening Fitness (LIFT) uygulayıcısı olarak çalışmalarına devam etmiş ve 1,5 yıl çocuk, ergen ve aileleriyle çalışmıştır. Afyonkarahisar Açı Etüt Merkezi Teog Bilgilendirme Seminerleri ve Sınav Kaygısı Seminerleri (2015 - 2017) vermiştir. Afyonkarahisar Anadolu Özel Güvenlik Koruma & Eğitim Kurumu - Etkili İletişim Dersi (2015-2017) vermiştir. 2015'den bu yana çalışmakta olup,  meslek içi eğitimlerini halen sürdürmektedir. Çocuklara, ailelere ve öğretmenlere yönelik seminerler ve eğitimler vermektedir. Aktif olarak, “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) Ebeveyn Eğitimi”  vermektedir. Şu anda Adım Psikoloji Dil ve Konuşma Merkezinde Çocuk - Ergen Psikoloğu olarak çalışmaktadır. Çalışma alanları; Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, kaygı bozuklukları, sınav kaygısı, performans kaygısı, sosyal fobi, korkular, özgüven sorunları, mükemmelliyetçilik, bağlanma sorunları, çocukluk depresyonu, uyum ve davranış bozukluklarıdır.

Uyguladığı Testler

Alanda güncel olarak kullanılan çocuk testlerinin uygulama haklarına ve sertifikalarına sahiptir.

Zeka Testleri:

 • Porteus Labirentleri Testi

 • Cattel 2A Zeka Testi

 • Cattel 3A Zeka Testi

 • Good-Enough Harris Testi

Gelişim Testleri:

 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE) Testi

 • Gessel Gelişim Figürleri Testi

 • Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi

 • Denver II Gelişimsel Tarama Testi

Dikkat Testleri:

 • MOXO Online Sürekli Performans Testi

Organisite ve Nöropsikolojik Testler:

 • Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama Testi

 • Benton Görsel Bellek Testi

Okul Olgunluğu Testleri:

 • Frostig Görsel Algılama Testi

 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Kişilik Testleri:

 • MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri)


 

Uzmanımız hakkında danışanlarının yorumlarını okumak isterseniz: https://www.tavsiyeediyorum.com/psikolog_25690_esra_ayvali.htm

 

 


 

 

 

 

 

 
 
 
Göztepe Mah. Dr.Rıfat Paşa Sk. Sadık Bey Ap. No:27 K:12 D:12 Göztepe İstanbul
0216 386 70 92