Özlem İlbeyli

Anadolu Üniversitesi, Sosyal Bilimler ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü Mezunudur. İstanbul Ticaret  Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesinde Sosyoloji lisans eğitimine devam etmektedir.

Zerka Moreno Psikodrama Enstitüsü’nde başladığı “Psikodrama Grup Terapistliği” eğitiminin temel ve üst aşamalarından mezun olup “Psikodramatist” ünvanına sahip olmuştur. Eğitim süresince çocuk psikodraması, aile ağacı, anne-bebek psikodraması, bireysel psikodrama , spontanite tiyatrosu gibi spesifik dallarda eğitimler almıştır. Psikodrama eğitimi içerisinde Marcia Karp, Jacob Gershoni, Judith Teszary ,Louise Lipman gibi psikodramanın önemli isimleri ile çalışma imkanı yakalamıştır. Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (TKMÇV) tarafından hizmete açılan Bolluca Çocuk Köyü’nde büyüyen çocuklara, okul ve sosyal yaşama dair yaşadıkları uyum sorunlarında destek sağlamak üzere psikodrama çalışmalarını gönüllü olarak sağlamıştır.

İstanbul Doğum Akademisi’nden "Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Doulalık" eğitiminin yanı sıra İstanbul Doğum Akademisi "Doğum Psikoterapistliği" eğitimini tamamlamıştır. June Eleni ile "Anne Karnında Bebekle İletişim", Sağ Beyin ve Sezgileri Geliştirme teknikleri eğitimleri almıştır. Doğum Profesyonellerine Yönelik Mindfulness Programını tamamlamıştır. Doğum alanında çalışanlara yönelik klasik hipnoz konusunda Bülent Uran’dan eğitim almıştır.

Psk. Füsun Aygölü’den çocukların 2 -30 ay arasındaki ruhsal ve devinsel gelişimini ölçen Brunet Lezine Gelişim Testi eğitimi almıştır. Prof. Dr. Amara Eckert ‘den Prenetal Kayıtlar ve Beden Psikoterapisi eğitimi almıştır.

Isppm tarafından düzenlenen First Touch Erasmus Projesi kapsamında, Türkiye-Almanya-Yunanistan-Romanya-Sırbıstan ve Bulgaristan’dan 32 katılımcı ile konun en önemli uzmanlarından “Pre And Perinatal Psychology” konusunda eğitim almıştır. Bu kapsam içinde ,Dr. Ludwing Janus : Doğum öncesi psikolojiye giriş ve psikoterapi ,Johanna Schacht : Kültürel psikoloji ,Annick Lamotte : Bağ analizi,Prof.Dr Amara Renate Eckert : Çocuklarla prenatal vücut psikoterapisi,Nergiz Eschenbacher : Pre And Perinatal psikoterapide sanat terapisi eğitimlerine dahil olmuştur.

Optimum Denge Modeli ( ODM ) ve Milton Erickson Enstitüsü’nden aldığı Erickson Hipnoterapi programı – Orta Seviye (Intermediate)  tamamlayarak, ODM uygulayıcısı ünvanı almıştır.  

2019 yılında ülkemizde düzenlenen ve dünyada bir ilke imzasını atan Uluslararası Doğum ekipleri ve doğum psikolojisi kongresinde 7 ülkeden alanında çok önemli 32 konuşmacı ile birlikte , “Bebekler Acı Çeker mi ? Yeni doğanı acıdan koruma yolları” başlıklı bir sunum yapma şansına ulaşmıştır. 2012’de Almanya’da yapılan Midwifery Today Uluslararası Geleneksel Ebelik Kongresi’ne katılımcı olmuştur.

1.Seviye Gottman Çift Terapisi eğitimini tamamlamış , Gottman metodu ile çift terapisini terapi uygulamalarında kullanmaktadır. Psikoterapist olarak bireysel danışmanlık uygulamalarında ODM psikoterapi ve psikodrama yaklaşımlarından yararlanmaktadır. Hamile ve Doğum Psikoloğu olarak doğum öncesinde , doğum sırasında ve doğum sonrasında ailelerin doğuma yönelik kaygıları, doğum algıları ,doğum sonrası depresyon , anne-baba rolleri , büyük aile sorunlarında danışmanlık yapmaktadır.

Göztepe Mah. Dr.Rıfat Paşa Sk. Sadık Bey Ap. No:27 K:12 D:12 Göztepe İstanbul
0216 386 70 92